SML Motonet joukkue SM-Motocross Sipoo 22.-23.9.2018 Aikataulu

PERJANTAI 21.9.2018

 

KLO 17:00 - 20:00 MX65 & MXV & SM MX Ilmoittautuminen ja katsastus

 

LAUANTAI 22.9.2018

 

KLO 6:00 - 7:00 MX65 & MXV Ilmoittautuminen ja katsastus

KLO 7:15 - 7:25 MX65 & MXV Kilpailijakokous lähtöpuomilla

 

LÄHTÖHARJOITUKSET + HARJOITUKSET NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 7:30 MX65 ryhmä 1 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

MX65 ryhmä 2 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

MXV ryhmä 1 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

MXV ryhmä 2 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

 

KILPAILUERÄT NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 9:25 MX65 luokka 1 10 min + 1 kierros

MX65 luokka 2 10 min + 1 kierros

MXV luokka 1 & 3 15 min + 2 kierrosta

MX65 luokka 3 10 min + 1 kierros

MX65 luokka 1 10 min + 1 kierros

MXV luokka 1 & 2 15 min + 2 kierrosta

 

KLO 12:30 - 14:30 SM MX Ilmoittautuminen ja katsastus

 

KLO 13:15 MX65 luokka 2 10 min + 1 kierros

MX65 luokka 3 10 min + 1 kierros

MXV luokka 2 & 3 15 min + 2 kierrosta

 

KLO 14:50 - 15:00 SM MX Kilpailijakokous lähtöpuomilla

 

KLO 15:00 MX65 & MXV Palkintojen jako

 

LÄHTÖHARJOITUKSET + HARJOITUKSET NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 15:15 SM MX luokka 1 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

SM MX luokka 2 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

SM MX luokka 3 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

 

KARSINTAERÄT NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 16:40 SM MX luokka 1 20 min + 2 kierrosta

SM MX luokka 2 20 min + 2 kierrosta

SM MX luokka 3 20 min + 2 kierrosta

 

KLO 18:30 - 20:30 MXC Ilmoittautuminen ja katsastus

 

 

SUNNUNTAI 23.9.2018

 

KLO 7:00 - 8:00 MXC Ilmoittautuminen ja katsastus

KLO 8:15 - 8:25 MXC Kilpailijakokous lähtöpuomilla

 

LÄHTÖHARJOITUKSET + HARJOITUKSET NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 8:30 MXC ryhmä 1 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

MXC ryhmä 2 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

SM MX ryhmä 1 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

SM MX ryhmä 2 Lähtöharjoitus 2 min + harjoitus 15 min

 

KILPAILUERÄT NONSTOP -AIKATAULULLA:

 

KLO 10:25 MXC luokka 1 15 min + 2 kierrosta

MXC luokka 2 15 min + 2 kierrosta

SM MX luokka 1 & 3 20 min + 2 kierrosta

 

KLO 13:00 MXC luokka 3 15 min + 2 kierrosta

MXC luokka 1 15 min + 2 kierrosta

SM MX luokka 1 & 2 20 min + 2 kierrosta

 

KLO 15:10 MXC luokka 2 15 min + 2 kierrosta

MXC luokka 3 15 min + 2 kierrosta

SM MX luokka 2 & 3 20 min + 2 kierrosta

 

KLO 17:15 MXC & SM MX Palkintojen jako