Motonet SM-Motocross Heinola 12.9. - 13.9.2015 aikataulu

AIKATAULU LAUANTAI 12.9.2015 Suomen Cup Heinola

 

PERJANTAI 11.9.2015

18-21             Ilmoittautuminen ja katsastus lauantain kilpailuun

 

LAUANTAI 12.9.2015

7.00-8.00   Ilmoittautuminen ja katsastus lauantain kilpailuun
8.30             MXJ 5 min startti + 5 min harj +
                     10 min aika-ajo (30 finaaliin, loput last chance)
9.05            MXV55 5 min startti + 10 min harj + 10 min aika-ajo
9.40            MXV45 5 min startti + 10 min harj + 10 min aika-ajo
10.15           MXV 35 5 min startti + 10 min harj + 10 min aika-ajo
10.50          MXJ Last chance erä 10 min + 2 kierr (10 finaaliin + 4 vara-ajajaa)
11.20           Kuljettajakokous lähtöpuomilla, kaikki luokat

TAUKO

11.50           MXV55 tutustumiskierros
12.00          1. erä 15 min + 2 kierr
12.25          MXV45 tutustumiskierros
12.35          1.erä 15 min + 2 kierr
13.00          MXV35 tutustumiskierros
13.10          1. erä 15 min + 2 kierr
13.35          MXJ tutustumiskierros
13.45         1. erä 20 min + 2 kierr

TAUKO ERIEN VÄLISSÄ n. 30 min

14.40          MXV55 tutustumiskierros
14.50          2. erä 15 min + 2 kierr
15.15           MXV45 tutustumiskierros
15.25          2. erä 15 min + 2 kierr
15.50          MXV35 tutustumiskierros
16.00          2. erä 15 min + 2 kierr
16.25          MXJ tutustumiskierros
16.35          2. erä 20 min + 2 kierr

Palkintojen jako heti tulosten tultua vahvistetuiksi

18-21 Ilmoittautuminen ja katsastus sunnuntain kilpailuun

 

AIKATAULU SUNNUNTAI 13.9.2015 Motonet SM-Motocross Heinola

 

SUNNUNTAI 13.9.2015

7.00-8.00    Ilmoittautuminen ja katsastus sunnuntain kilpailuun
9.00             MX2 5 min startti + 15 min harj + 15 min aika-ajo
9.40             MXC/A 5 min startti + 15 min harj + 15 min aika-ajo
10.20           MX1 5 min startti + 15 min harj + 15 min aika-ajo
11.10             Kuljettajakokous lähtöpuomilla, kaikki luokat

TAUKO ENNEN KILPAILUERIÄ n. 50 min

11.50            MX2 tutustumiskierros
12.00           1. erä 25 min + 2 kierr
12.35           MXC/A tutustumiskierros
12.45           1. erä 20 min + 2 kierr
13.15            MX1 tutustumiskierros
13.25           1. erä 25 min + 2 kierr

TAUKO ERIEN VÄLISSÄ n. 55 min

14.50           MX2 tutustumiskierros
15.00           2. erä 25 min + 2 kierr
15.35           MXC/A tutustumiskierros
15.45           2. erä 20 min + 2 kierr
16.15            MX1 tutustumiskierros
16.25           2. erä 25 min + 2 kierr

Palkintojen jako heti tulosten tultua vahvistetuiksi